עיצוב הבית

ביתו של אדם הוא מבצרו. אבל בית היום הוא הרבה יותר ממבנה שבו לנים. בעבר הרחוק בילו בני אדם את רוב שעות היום בחוץ, בשדות, בעבודה ושבו הביתה לאכול ולישון. גם כיום ישנם אנשים המבלים את רוב היום מחוץ לבית אבל דווקא בגלל זה, כאשר הם שבים הביתה הם רוצים שיקדם את פניהם חלל מוכר, נעים, חמים ומזמין.

הבית היום משמש כחלל אירוח, עבודה והשראה – כולם ביחד. יותר ויותר אנשים עובדים במשרדים ביתיים, מקיימים אירועים משפחתיים בבית, ובגלל אורח החיים הדינאמי גם קורה, פעמים רבות, שבבית מבלים אנשים שונים בשעות שונות והוא צריך לשמש את כולם.

עיצוב הבית מביא בחשבון את כל הגורמים הללו, כדי שהחלל יהיה פונקציונלי ואסתטי בעת ובעונה אחת וכדי לשמש את כל דרי הבית ואורחיו בצורה מיטבית.

בעיצוב הבית אנו מתחשבות בטעם האישי של הדיירים, בחזון ובחלום שלהם, אך גם מתשאלות אותם על הצרכים שלהם ועל השימוש שלהם בחללים שונים של הבית. כך למשל, אם חללי הלמידה משמשים את בני הנוער בבית רק בשעות מסוימות של היום, נדאג למקם אותם ולתכנן את הריהוט והתאורה כך שיהיו אופטימליים לשעה ביום שבה הם בשימוש. אם חסרים בבית חללי אחסון, נמצא את המקום להוסיף כאלה או ליצור אותם, או שנבחר ריהוט דו שימושי.

בכל מקרה, עיצוב הבית, לתפיסתנו, צריך להיות בראש ובראשונה שימושי. זוהי אחת הסיבות שבגללה אנחנו מתחברות כל כך לעיצוב הסקנדינבי והאורבאני העושים שימוש בפאלטות צבעים טבעיות ובהירות, כדי ליצור קאנבס חלק, פתוח ומואר, שעליו אפשר להוסיף נגיעות אישיות בצבע, טקסטורות ואביזרים.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support