15 / 11 / 22

עקרונות העיצוב הסקנדינבי

העיצוב הסקנדינבי הוא סגנון עיצובי שאנחנו מאוד מתחברות אליו בגלל הפשטות והניקיון שבו ובעיקר החיבור בין האסתטיקה לבין הפרקטיות. אם אי אפשר להשתמש בחלל, לא יהיו בו חיים ומאחר שבעיצוב פנים אנחנו עוסקות בחללים שימושיים (חדרי מגורים, גינות, חללים מסחריים, משרדים), אנחנו רוצות לחבר בין החלום והחזון שלנו ושל הלקוח, לבין ניצול מיטבי של החלל וחלוקה שלו כך שהוא באמת יהיה נוח, נעים ושימושי לדייריו.

בדרך כלל כאשר חושבים על עיצוב סקנדינבי, אחת הקונוטציות הראשונות העולות במוחינו היא “איקאה”. מבלי לזלזל בענקית הריהוט משוודיה, העיצובים שהיא מציגה בהחלט תואמים את סגנון העיצוב הנורדי/סקנדינבי המשלב בצורה מיטבית אסתטיקה עם שימושיות. בשנים האחרונות הפך סגנון העיצוב הסקנדינבי לנפוץ יותר ויותר, כנראה דווקא בגלל המונוכרמוטיות שלו המאפשרת משחק עם צבעים בנגיעות. אחרי הכל, שחור ולבן מתאימים לכל צבע!

עיצוב סקנדינבי הוא עיצוב שמדגיש מראה “נקי”, מינימליסטי, נוח, מאוורר ולא עמוס. כדי לעצב חלל בסגנון סקנדינבי, אנו נעדיף שימוש בחומרים טבעיים ובגוונים בהירים, אך יחד עם זאת נחמם את החלל ולא ניצור בו ריחוק, על ידי הכנסת נגיעות של עץ טבעי וזריקות של צבע. פאלטת הצבעים היא, כאמור, בדרך כלל מונוכרומטית (שחור-לבן), כאשר לבן מהווה את הרקע. צבעים נוספים שנעשה בהם שימוש הם צבעים קרים: אפורים וכחולים למשל. הצבעים האלה ישמשו אותנו בריהוט, בטקסטיל ובתאורה.

הריהוט שנבחר הוא יהיה בקו מודרני וקליל. כמעט “היי טקי”. גם בבחירת הריהוט, הדגש יהיה על שימושיות אופטימלית ונוחות. את זריקות הצבע החי יותר ניתן באביזרים המשלימים – חפצי הנוי, כריות, ספרים, גרפיקה וטקסטורות.

גם הריצוף בעיצוב בסגנון סקנדינבי יהיה בהיר (בדרך כלל עץ) כדי להגביר את תחושת החלל והמרחב ולא להכביד.

מקור התמונות בפוסט:

http://www.home-designing.com/2013/05/nordic-interior-design

http://www.davidrennert.com/scandinavian-home-design/creative-scandinavian-home-design-and-exterior-design-gallery/