16 / 02 / 14

עיצוב מטבחים – כיצד נהפוך את המטבח לייחודי

עיצוב מטבחים הוא מקצוע בפני עצמו וישנם כללים ברורים לתכנון מקצועי של מטבח. יחד עם זאת, המטבח שלכם לא חייב להיראות כמו מטבחים אחרים ושימוש בכמה כללים פשוטים יכול להוסיף ייחוד והמון אישיות למטבח שלכם.

חלקים מסוימים בעיצוב המטבח מושפעים מאלמנטים קבועים שלא תמיד תהיה לכם עליהם שליטה, כגון: מיקום צנרת מים וחשמל, מטבח קיים בדירה שכורה או דירה שרכשתם ולא ביצעתם בה שינויים, חלונות ודלתות.

אבל ישנם המון מקומות במטבח שבהם תוכלו לבצע שינויים עיצוביים ולהטביע חותם אישי.

צבעים

גם במטבח קיים אתם עדיין יכולים לקבוע פאלטת צבעים משלכם. דלתות וחיפויים של ארונות אפשר לצבוע או להחליף בקלות ובעלות נמוכה יחסית, קירות אפשר לצבוע וניתן לעשות שינוי ע”י החלפת  חיפויי הקיר.

אפשר גם לחשוב על צביעת ארון אחד בלבד בכל המטבח, או לצבוע למשל רק את החלק הפנימי של ארון פתוח (או עם דלת זכוכית).

מטבח צבעוני

מקור התמונה: פינטרסט – https://www.pinterest.com/pin/575757133592608661/

משטחי עבודה, איים ושולחנות אוכל

המטבח הוא פעמים רבות אחד החללים הכי הומים ושוקקי חיים בבית. ככזה, ישנה חשיבות רבה למשטחי העבודה (במטבחים בהם מבשלים הרבה) ולמשטחי אכילה המשמשים משפחה ואורחים. משטחי העבודה צריכים להיות פרקטיים, לעמוד בתנאים קשים של לחות, טמפרטורות קיצוניות ולהיות קלים לניקוי ותחזוקה, אבל הם יכולים גם להיות יפים ומיוחדים ובעיקר, שונים ממה שנפוץ במטבחים בדרך כלל. אחד המקומות, אם כן, בהם ניתן להטביע חותם אישי על המטבח שלכם הוא בבחירת משטח עבודה ובהתקנת או בהחלפת אי.

היום במיוחד ישנם חומרים מיוחדים ותערובות המאפשרות ליצור משטחים במראה ובמרקם שונה מהרגיל כגון אפוקסי, בטון, מתכות שונות ועוד.

גם צורת המשטחים אינה חייבת להיות שטוחה ו/או ריבועית. אי במטבח יכול להיות מעוגל, גלי או בכל צורה אחרת.

אי מיוחד למטבח

מקור התמונה: פינטרסט – https://www.pinterest.com/pin/575757133592608304/

פינות נשכחות בעיצוב

בכל חלל, וכך גם במטבח, תמיד יש כמה פינות שאנחנו נוטים לשכוח להתייחס אליהן בעיצוב. אחת הפינות האלה היא…התקרה! מי אמר שתקרה במטבח, או בכל חדר אחר בבית, חייבת להיות דווקא לבנה? צביעת התקרה יכולה לתת מראה חדש לגמרי למטבח, שונה וייחודי. אפשר לחשוב לא רק על גיוון לתקרה אלא גם מרקם שישתלב היטב עם כל העיצוב ובמיוחד עם גופי התאורה שנבחר למטבח.

ואם כבר הזכרנו את גופי התאורה, גם אלה נוטים להישכח בעיצוב ורוב האנשים מתפשרים על מה שמקובל, מה שהגיע עם המטבח או מה שהכי זול לרכוש וקל להתקין. אבל גופי תאורה ייחודיים ומעניינים יכולים לקשט כל חלל בבית והמטבח אינו שונה מבחינה זו. מי אמר שבמטבח אי אפשר לתלות אפילו נברשת אם רק רוצים? קיימים היום בשוק גופי תאורה ייחודיים לרכישה, אבל תמיד אפשר להיות יצירתיים ולהכין (או להזמין) גופי תאורה מיוחדים מחומרים ממוחזרים או מכלים שלא חשבנו עליהם קודם כמתאימים למשימה (למשל, דליים, ראשי מערבל ועוד).

תאורה מיוחדת למטבח - מנורות פומפייה

מקור התמונה: פינטרסט – https://www.pinterest.com/pin/575757133592608416/

אביזרים

מטבח פעיל הוא מטבח מאובזר. אבזור מטבח כולל את מכשירי החשמל הגדולים, מכשירי חשמל וכלי בישול קטנים, ריהוט וכלי אוכל והגשה. מדוע אנחנו כוללות את כל אלה ביחד תחת הכותרת “אביזרים”? משום שמלבד היותם נחוצים ופרקטיים הם יכולים גם לשמש כחלק מהעיצוב כדי לתת למטבח שלכם נופך ייחודי. בעבר היה מקובל שכלי החשמל במטבח – גדולים כקטנים – הם לבנים ואפילו ניתן הם השם “white appliances” (מכשירי חשמל לבנים). כיום ניתן להשיג כמעט כל מכשיר בשלל צבעים וחיפויים. אפשר לרכוש מכשירים מנירוסטה או מכשירים בצבעים. אפשר להחליט שכל הציוד יהיה בצבע אחיד (אפילו אם בחרתם צבע מאוד לא שגרתי כמו כתום או סגול) או שאתם משלבים צבעים וכל מכשיר הוא בצבע אחר… גם כלי בישול ואכילה ניתן להשיג בכל צבעי הקשת ועם תכנון נכון של מה מוסתר בארונות ומה מוצג לראווה אפשר להגיע לתוצאות מאוד ייחודיות.

עיצוב פנים למטבח עם אביזרים מיוחדים

מקור התמונה: פינטרסט – https://www.pinterest.com/pin/575757133592608501/

בא לכם לשדרג את המטבח שלכם? דברו איתנו!