16 / 01 / 10

למה כדאי לשכור מעצב פנים כאשר רוכשים דירה מקבלן

מזל טוב! רכישת דירה היא לא עניין של מה בכך ותמיד מלווה בהתרגשות רבה ובהוצאות לא מעטות, במיוחד במציאות בה אנו חיים כיום בישראל. אבל בכל זאת, אם החלטתם לרכוש דירה חדשה מקבלן הנה כמה דברים שכדאי לכם לחשוב עליהם לפני שאתם מקבלים את המפתחות:

חיבור בין החלום שלכם למציאות החקוקה בבטון

כל אחד מאיתנו מדמיין את דירת החלומות שלו. כולנו רוצים בית נעים, מעוצב, יפה…כזה שכל מי שנכנס אליו יאמר “וואו! איזה יופי!”. אבל אנחנו גם רוצים שהבית יהיה פרקטי, מותאם לצרכים האישיים שלנו ולאורח החיים היומיומי שלנו ושל בני המשפחה שלנו. אם אנחנו זוג צעיר, נרצה גם דירה שתוכל “לגדול איתנו” ולהשתנות ככל שהמשפחה גדלה, לפחות לכמה השנים הקרובות.

במציאות, כאשר אנחנו רוכשים דירה מקבלן, אנחנו בעצם רוכשים קאנבס חלק אבל עם גבולות מאוד ברורים. לכל פרויקט בניה יש יזם (ו/או קבלן) ואדריכל. האדריכל מתכנן את הדירות לפי דרישות היזם, לא לפי טעמם ואורח חייהם של הדיירים שאיש עדיין אינו יודע מי יהיו. כלומר אתם מקבלים משהו שמישהו אחר תכנן עבור משפחת “ישראלי” ולא במיוחד עבורכם.

שילוב מעצב פנים משלכם בתחילת התהליך פירושו שיהיה מי שילווה אתכם מרגע הרכישה, דרך תכנון השינויים, פיקוח על ביצוע השינויים ועד קבלת המפתח ויום המעבר המרגש, כולל סיוע בהלבשת הבית בפריטים שתרכשו עבורו (ריהוט, טקסטיל, אביזרים, תאורה ועוד) כדי שתגיעו לבית כמו בחלומות שלכם….

טיימינג…

בכל רכישת דירה חדשה מקבלן ישנה אפשרות לשינויי דיירים. “שינויי דיירים” הוא מונח המתאר את השינויים במפרט הבסיסי של הדירה שדייר יכול לבצע עוד לפני השלמת הבניה וקבלת המפתח. שינויי דיירים כוללים מגוון של פעולות החל מדברים קטנים ופשוטים יחסית כמו תוספת שקעי חשמל או הזזת נקודת מים, וכלה בהרחבת או הקטנת חללים, הזזת קירות וחלונות ועוד. למעשה, השינויים הללו עלולים לעלות לכם עוד עשרות עד כמה מאות אלפי שקלים, מעבר לעלות הדירה.

ואולם, דווקא אם תשכילו לשכור מעצב או מעצבת פנים שילוו את התהליך ויתכננו אותו כראוי, תוכלו לחסוך לא מעט גם בעלויות השינויים. מעצבי פנים מתכננים את השינויים מראש ביחד אתכם ובכך יכולים להגיש תכנית מוגמרת לקבלן כבר בשלב “שינויי הדיירים”. התזמון חשוב ביותר, לקבלן ישנו “מחירון” של שינויי דיירים וככל שתקדימו לבקש את השינוי טרם תחילת העבודה בדירה שלכם, תוכלו לחסוך אלפי שקלים. ככל שתתעכבו בהגשת הבקשות לשינויים ועם התקדמות הקבלן בעבודה בדירה עולה התמחור של הקבלן על כל שינוי שתרצו במאות שקלים.

מעצב פנים גם יודע מראש מה התקציב שלכם ומתכנן את השינויים ואת רכישת הפריטים והאביזרים שיידרשו בצורה מושכלת, כך שלא תחרגו מהתקציב.

“חודש לפני המעבר לדירתנו החדשה הבנתי שבעצם לא תכננתי כלום עבור הבית החדש ואפילו אין לי מושג ממה להתחיל. ידעתי שאני רוצה שינוי, ידעתי שאני רוצה בית שמצד אחד יהיה חם, משפחתי פרקטי ומצד שני גם בית מיוחד במינו שכל מי שנכנס אליו לא יישאר אדיש.

האמנתי שאני יכולה לעצב את הבית בעצמי והניסיון שלי בעיצוב יספיק. כשנשאר חודש לכניסה לדירה הגעתי, בהמלצת חברה, לסטודיו 2toDesign  ואיזה מזל …..”  – מירי כהן, מודיעין.

שדרוג והעלאת ערך הדירה

כל קבלן מספק עם הדירה כלים סניטריים, חיפויים ומטבח סטנדרטיים ובסיסיים. דיירים המבקשים לשדרג את הכלים הסניטריים, חיפויי הקירות או הריצוף, המטבח, דלתות הפנים, החלונות וכו’, יכולים לעשות כן בשני אופנים: האחד – בחירה מתוך אופציות השדרוג שיש לקבלן (בדרך כלל יש כמה). השני – בחירת חומרים, ריצוף, כלים סניטריים וכל מה שנדרש בעצמם ורכישתם בנפרד תוך קבלת זיכוי מהקבלן. במקרים אלה ההיצע, המבחר וכמובן טווח המחירים שעומדים לרשותכם הוא עצום ולעיתים אף מבלבל.

גם כאן יש ערך מוסף עצום להשתתפות של מעצב פנים בתהליך. מעצבי פנים טובים יכולים ללוות אתכם בתהליך הרכישה, לייעץ לכם מניסיונם העשיר על איך ישתלבו החומרים בדירה, כמה הם שימושיים ועמידים וגם לספק אלטרנטיבות כדי שלא תחרגו מהתקציב שקבעתם לעצמכם. כך תוכלו לקבל דירה שהיא ממש ייחודית לכם, לפי טעמכם האישי וחשוב מכך – לפי הצרכים ואורח החיים שלכם – וכל זה בלי “כאב הראש” הנלווה לתהליך ההחלטה והבחירה, הטיול האינסופי בין חנויות או הצורך להתפשר על מה שיש לקבלן להציע.

שקט נפשי

בסופו של דבר, השילוב של מעצב פנים בתהליך ארוך, מלחיץ ומרגש בעת ובעונה אחת, ויקר תורם דווקא להוזלת עלויות, הפחתת הלחץ וקבלת תוצאה שהיא ממש מה שרציתם וחלמתם עליו ונכס שערכו גבוה מעלותו. חלק מהקבלנים מספקים שירות דומה, אך הוא לעולם לא יהיה באותה רמה כמו מעצבת פנים הצמודה אליכם לאורך התהליך, מבינה אתכם וקשובה לצרכים ולחזון שלכם, שגם דואגת לעמוד במסגרת התקציב שלכם.

 

מתכוננים לרכוש דירה? דברו איתנו לפני ובואו נראה כיצה אנחנו יכולות לסייע לכם!